2020 YILI 3. İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

2020 YILI 3. İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

Manisa Tabip Odası’nın Değerli Üyeleri,

16.07.2020 tarihinde ilimizde yapılan Manisa Valisi Sayın Yaşar Karadeniz’in başkanlığında video konferans yöntemiyle yapılan 2020 yılı III. İl Kooordinasyon Kurulu Toplantısına Manisa Tabip Odası’nı temsilen Genel Sekreter Dr. Peyker Temiz katılmıştır. Bu kurulda ilçe kaymakamları ve belediye başkanları ile kamu kurum müdürleri, yatırımcı kuruluş temsilcileri dahil yetmişin üzerinde temsilci katılmıştır. Toplantıda İl Koordinasyon Kurulu’na Manisa Tabip Odası’nın çalışmaları hakkında bilgi verilmiş, pandemi sürecinde yapılanlar aktarılmıştır.

Kısaca özetlenecek olursa,

• Manisa Tabip Odası olarak Covid-19 pandemisinin ilk haftalarında kişisel koruyucu ekipman desteği sağlanmıştır.

• İl ve İlçe Hıfzısıhha Kurullarında halen birer temsilcimiz görüşleriyle hizmet vermektedir.

• Aynı şekilde İl Pandemi Kurulu’nda bir enfeksiyon hastalıkları ya da göğüs hastalıkları uzmanı üyemiz tarafından temsil edilerek hizmet vermek isteğimiz iletilmiş ve olumlu karşılanmıştır.

• İlimize ait pandeminin epidemiyolojik verileri hakkında tam ve doğru bilgi edinme talebimiz iletilmiştir

• Halen merkezde ve ilçelerdeki Aile Sağlığı Merkezleri’nde kişisel koruyucu ekipman eksikliği ile ilgili bilgi verilmiş ve İl Sağlık Müdürlüğü’nden talepte bulunulmuştur. Konunun araştırılarak gerekli bilgilerin tarafımıza iletileceği sözü alınmıştır.

• Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Covid-19 pozitifliği saptanan çalışanların temaslılarının hızla ve eksiksiz şekilde listelenmesi, bu listelerin filyasyonla görevli ilgili sağlık birimlerine ivedilikle iletilmesi gerekliliğine vurgu yapılmıştır. Toplantıyı takiben, İl Sağlık Müdürlüğü’nden geri dönüş sağlanmış ve konu ayrıntıları ile aktarılmıştır.

• Manisa İlinde Covid-19 pandemisine yönelik maske, hijyen ve sostyal mesafe ile ilgili valilik, İl sağlık Müdürlüğü, Belediyelerce gerekli uyarıların, bilgilendirmelerin, duyuruların tekrarlanması, kontrollerin titizlikle sürdürülmesi konusunda önerilerde bulunulmuştur.

Saygıyla bilgilerinize sunarız.

Manisa Tabip Odası Yönetim Kurulu

“HASTANE BAHÇESİNDE ACİL TIP UZMANI ÖLÜ BULUNDU” HABERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA Önceki

“HASTANE BAHÇESİNDE ACİL TIP UZMANI ÖLÜ BULUNDU” HABERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Manisa Tabip Odası yeni yönetim kurulu belirlendi. Sonraki

Manisa Tabip Odası yeni yönetim kurulu belirlendi.

Basın bültenine abone olun

Son gelişmelerden anında haberdar olmak için basın bültenine abone olun.